24.09.2014 Události Žádné komentáře

Adventní a zimní čas

Adventní čas jsme zahájili Čertovskou školkou. V našem peklíčku jsme s pomocí čertíka “Kožíška” a čertovského kalendáře s pekelnými úkoly odpočítávali dny, které nám zbývají do tradiční společné Mikulášské nadílky, na které jsme se všichni v hojném počtu sešli v krásném prostředí Frišovy vily. Vůbec jsme se nebáli, protože čerti se za tu dobu stali našimi kamarády a my zjistili, že s nimi jsou žerty :-)
Předvánoční čas pak provoněl školku vůní pečených perníčků, adventních jablíčkových svícnů, ovocných vrkočů, františků a samozřejmě jehličí. Byl to čas radostného těšení na Ježíška, zpívání koled, vyrábění ozdob, adventních věnců i přáníček pro naše rodiče, čas všelijakých vánočních tradic a zvyků. Aby nám to všechno do Vánoc rychle ubíhalo, odpočítávali jsme čas perníkovým adventním kalendářem, který pro nás paní učitelky upekly.
Společně jsme se opět vypravili do divadla na “Pohádku o Vánocích” i na předvánoční náměstí, kde jsme si na adventních trzích prohlédli jesličky, zazvonili na zvonečky štěstí a pochutnali si na voňavých trdelnících.
Aby našemu Kulihráškovi nebylo o vánočních prázdninách ve školce smutno, ozdobili jsme mu v ateliéru vánoční stromeček a těšili se, zda pod ním nechá Ježíšek nějaké dárečky.
Zimní čas jsme prožili s novou kamarádkou Sněhovou královnou a kamarádem sněhulákem Kouličkou. A přes to, že venku byla letos zima velmi mírná, my jsme si ji v Ledovém království užili. Povídali jsme si o zimním počasí, o přírodě a zvířátkách v zimě, o zimních sportech a radovánkách, o zdraví a zdravém jídle. Užili jsme si “vločkový den”, prováděli jsme experimenty s vodou, sněhem a ledem, a když jsme měli na pár dní štěstí a venku napadl skutečný sníh, stavěli jsme na školkové zahradě sněhuláky. Abychom nemarodili a načerpali sílu, vyráběli jsme si vlastní ovocné fresh džusíky a začali jsme také navštěvovat solnou jeskyni.
V únoru jsme si připomněli masopustní období a zvyky, pekli koblihy a společně jsme se vypravili na velký karnevalový rej do Domu pohádek. Naši předškoláci také navštívili divadelní představení “Pan Pozdraveníčko.”

Máte na tuto událost zajímavý názor nebo doplňující informaci? Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte!

Komentovat