24.09.2014 Události Žádné komentáře

Barevný podzim

V průběhu září jsme se všichni společně poznávali, zvykali si na odloučení od maminek, na nové kamarády a na školková pravidla. Brzy jsme si ve školce zvykli, cítili se tu jako
doma a již si ani trochu nestýskali. Pomáhal nám v tom i náš nový kamarád Hrášek Kulihrášek, se kterým jsme celý rok poznávali svět okolo nás.
Nejprve jsme mu ukázali, co dokáže příroda na podzim. Hráli jsme si s listy, tvořili z přírodních materiálů, vyráběli draky i herbáře. Abychom byli celou zimu zdraví, povídali jsme si o vitamínech a správné péči o naše tělo, ochutnávali jsme ovoce i zeleninu, vyráběli jsme panáčky Ovocňáčky i Zeleňáčky, pekli jablečné štrůdly. Dokonce za námi přišli mladí zubaři, kteří nám ukázali, jak si správně čistit zoubky.
Začali jsme také pískat na flétničky, cvičit v tělocvičně, učit se anglicky, tvořit krásné věci z keramické hlíny, a naši předškoláčci začali pilně zaplňovat své Kuliferdí pracovní sešity.
Také jsme se vypravili do divadla na představení “Veselé písničky pro pejsky a kočičky” a s našimi rodiči jsme se při společné Podzimní slavnosti vydali na Vitamínovou cestu.
Velkým cestovatelem se stal i náš Kulihrášek, kterého jsme s sebou vzali na společný rodinný víkend na Boží Dar v Krušných horách, kde s námi všemi prošel Ježíškovu cestu a prožil spoustu hezkých chvil.

Máte na tuto událost zajímavý názor nebo doplňující informaci? Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte!

Komentovat