24.09.2014 Události Žádné komentáře

Jarní probouzení

Jaro se letos ohlásilo velmi brzy, zimu Moranu jsme utopili, příroda se začala probouzet a i my jsme návrat sluníčka přivítali slavnostně ve žlutých tričkách a s kytičkou do naší ateliérové zahrádky. Jarní program byl velmi bohatý, a tak jsme pilně pracovali, tvořili a učili se, abychom mohli rodiče potěšit při četných setkáních a příležitostech. Nevynechali jsme opět trochu kultury a navštívili divadelní představení “O kohoutkovi a slepičce” a zazpívali si při “Hodině zpěvu” s Jaroslavem Uhlířem.
Už v předvelikonočním týdnu jsme měli plné ruce práce, učili jsme se hodovačky, pekli a zdobili jsme perníková vajíčka a zajíčky, pekli beránky ze slaného těsta, tvořili z terakoty i hlíny, vyráběli zajíčky a kuřátka do zelené travičky a společně si užili velikonoční stopovačku se sladkou nadílkou.
Ani v každoroční Čarodějnické školce jsme nezaháleli a poctivě se připravovali na tradiční společný Čarodějnický slet a přezkoušení kouzelnických dovedností. Dny jsme odpočítávali čarodějnickým kalendářem, krátili si je čtením příběhů o malé čarodějnici, učili se vařit lektvary, poznávat léčivé i jedovaté byliny, trénovali svou obratnost při létání na koštěti, svůj jazýček jsme potrápili všelijakými kouzelnými zaklínadly a zaříkadly, a ani své čarodějnické pařátky jsme nenechali odpočívat.
Společně s našimi rodiči jsme se sešli nejen při čarodějnickém reji, ale i při brigádničení na školkové zahrádce. Velmi hezký a milý byl i víkendový rodinný den na Farmě Moulisových v Nezvěsticích, kde jsme jezdili na koních, krmili kůzlátka i jehňátka, učili se dojit, vyrábět máslo, kosit obilí i mlít z něj mouku. Oslavili jsme tak všichni společně Den matek i Den rodin a ještě ke všemu jsme získali farmářský výuční list :-)
Před závěrem školního roku se naše školka proměnila v indiánskou vesnici, kde to opravdu žilo, jako na divokém západě :-) Za bedlivého dohledu naší kamarádky, indiánky Bílé holubice, jsme vyráběli čelenky, indiánské obleky, šperky, lapače snů, tomahavky, teepee, totemy, učili se rituální tance kolem ohně i indiánskou řeč. Navšívili jsme i opravdovou indiánskou rezervaci, kde jsme si zajezdili na koních, stíleli z luku, rýžovali zlato i lovili bizony.
Se školkou i kamarády jsme se pak rozloučili při závěrečné zahradní Indiánské slavnosti, kde jsme si užili spoustu indiánských radovánek, grilování i indiánskou tombolu.

Máte na tuto událost zajímavý názor nebo doplňující informaci? Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte!

Komentovat