Co je Klíček

  • KLÍČEK je malá rodinná školka, zřízená v samostatné vile s vlastní velkou a stinnou zahradou v krásném a klidném prostředí vilové čtvrti plzeňského Lochotína.
  • Kapacita školky je 20 dětí od 2 do 7 let zařazených do 1 heterogenní skupiny, jejíž výhodou je upevňování sociálních vazeb v dětském kolektivu, kooperativní učení a zafixování potřeby vzájemného respektu a pomoci druhým – mladším, slabším, pomalejším… Děti tak žijí a rostou (fyzicky, společensky a intelektuálně) v souladu s naším mottem „Rosteme spolu“, dělí se podle věkové kategorie pouze při vzdělávacích činnostech, jakou je například předškolní příprava.
  • Klademe důraz na individuální a motivující péči a na všestranný rozvoj osobnosti každého jednotlivého dítěte. Usilujeme o dobrou, přátelskou a přímou spolupráci s rodinou a možnou participaci rodičů na programu dětí.
  • Chceme rozvíjet a posilovat vazbu rodiče – dítě – školka, proto v duchu našeho motta „Rosteme spolu“ organizujeme jednou měsíčně společný program (např. výlet, piknik, grilování, kreativní dílnu, tradiční i netradiční sportovní aktivity, zoo, divadlo, rodinné pobyty…).
  • Pokud Vaše děti porostou s námi a Vy, rodiče, využijete naší nabídky v jakémkoliv rozsahu, NEZTRÁCÍTE NÁROK NA VYPLÁCENÍ RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU, pobíráte jej dál podle Vámi zvolené délky „rodičovské dovolené“.