28.02.2011 Události Žádné komentáře

Pekelné čarování

Naše kamarády lesní skřítky jsme uložili pod listí k zimnímu spánku a v naší čertovské školce jsme začali pekelně čarovat! V peklíčku s čertem Filipem jsme vyráběli růžky, malovali čerty, učili se čertovská zaklínadla, básničky a písničky, četli čertovské pohádky, tančili čertovské tance a všelijak protahovali naše čertovská tělíčka při společných rozcvičkách.
I v letošním roce jsme se s rodiči, prarodiči, dětmi i jejich sourozenci sešli při společné mikulášské nadílce, kterou jsme zahájili slavnostním ohňostrojem! Poté jsme již všichni napjatě čekali na příchod Mikuláše, anděla a čertovské babičky. Ta zalistovala v Knize hříchů a malým zlobílkům předala pro výstrahu pekelný dopis, bramboru a uhlík. Mikuláš pak již ve své Zlaté knize nacházel jen samá pozitiva a slova chvály a dobrotivý anděl dětem za odměnu naděloval balíčky plné dobrot a sladkostí.
A protože byl pátek a většina z nás nikam nepospíchala, setrvali jsme ve školce při společném pohoštění, přátelském povídání, kafíčku a předvánočním svařáku až do večerních hodin.

Máte na tuto událost zajímavý názor nebo doplňující informaci? Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte!

Komentovat