23.06.2017 Události No Comments

PRÁZDNINOVÁ ŠKOLKA 2017

Jsme tu pro Vás a Vaše děti i během léta. Všechny prázdninové radovánky si s námi můžete užít v těchto týdnech:
10. - 14. 7.
17. - 21. 7.
24. - 28. 7.
31. 7. - 4. 8.
14. - 18. 8.
21. - 25. 8.
V případě zájmu o zápis dítěte do Vámi zvoleného týdnu nás kontaktujte. Budeme se těšit :-)

23.06.2017 Události No Comments

JSME NA FACEBOOKU :-)

Jdeme s dobou a vezeme se na vlně sociálních médií, proto všechny novinky, zprávy, fotky i události ze školky naleznete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/naseskolkaklicek/
Staňte se našimi fanoušky, sledujte, co se u nás děje a buďte stále s námi :-)

06.07.2015 Události No Comments

ŠKOLNÍ ROK 2015 - 2016

Pokud se vám naše školka líbí, kontaktujte nás a přijďte se k nám podívat! Velmi rádi se vám budeme věnovat, vysvětlíme vám, jak to u nás chodí, jak s dětmi pracujeme a zodpovíme veškeré vaše otázky.
Těšíme se na každé setkání s vámi i vašimi dětmi :-)

06.07.2015 Události No Comments

LÉTO SE SKŘÍTKEM KLÍČKEM (2015)

I v letošním roce pro vás a vaše děti otevíráme letní školku v těchto termínech a s tímto týdenním tématickým programem:
7. - 10. 7. PO STOPÁCH DINOSAURŮ
13. - 17. 7. V CIRKUSOVÉM ŠAPITÓ
20. - 24. 7. VODNÍ SVĚT
27. - 31. 7. BUBÁCI A STRAŠIDLA
17. - 21. 8. ZA ZVÍŘÁTKY DO POHÁDKY
Pokud chcete dětem zpestřit léto a užít si s námi spoustu prázdninových dobrodružství a radovánek, kontaktujte nás. Budeme se na vás moc těšit :-)

24.09.2014 Události No Comments

Školní rok 2014 / 2015

Milé děti, milí rodiče,
čas letí jako vítr a naše školka oslavila své 5. narozeniny. Od maličkého semínka tu za tu dobu vzklíčilo, vyrostlo a vykvetlo neuvěřitelných 100 kvítků. Čas z každým z nich byl pro nás radostí a potěšením.
Mnohokrát všem děkujeme za přízeň a přátelství, za spoustu hezkých chvil ve společnosti všech vašich dětí a moc se těšíme na nový, již 6., školní rok 2014 - 2015 a další nové kamarády, kteří porostou s námi!
A protože jsme celý rok velmi pilně pracovali, naučili se spoustu zajímavých věcí a prožili řadu dobrodružství, jistě stojí za to si alespoň některé z nich připomenout.
Pokud jste tedy zvědaví, jak jsme se měli a co jsme společně dělali, čtěte :-)

24.09.2014 Události No Comments

Barevný podzim

V průběhu září jsme se všichni společně poznávali, zvykali si na odloučení od maminek, na nové kamarády a na školková pravidla. Brzy jsme si ve školce zvykli, cítili se tu jako
doma a již si ani trochu nestýskali. Pomáhal nám v tom i náš nový kamarád Hrášek Kulihrášek, se kterým jsme celý rok poznávali svět okolo nás.
Nejprve jsme mu ukázali, co dokáže příroda na podzim. Hráli jsme si s listy, tvořili z přírodních materiálů, vyráběli draky i herbáře. Abychom byli celou zimu zdraví, povídali jsme si o vitamínech a správné péči o naše tělo, ochutnávali jsme ovoce i zeleninu, vyráběli jsme panáčky Ovocňáčky i Zeleňáčky, pekli jablečné štrůdly. Dokonce za námi přišli mladí zubaři, kteří nám ukázali, jak si správně čistit zoubky.
Začali jsme také pískat na flétničky, cvičit v tělocvičně, učit se anglicky, tvořit krásné věci z keramické hlíny, a naši předškoláčci začali pilně zaplňovat své Kuliferdí pracovní sešity.
Také jsme se vypravili do divadla na představení “Veselé písničky pro pejsky a kočičky” a s našimi rodiči jsme se při společné Podzimní slavnosti vydali na Vitamínovou cestu.
Velkým cestovatelem se stal i náš Kulihrášek, kterého jsme s sebou vzali na společný rodinný víkend na Boží Dar v Krušných horách, kde s námi všemi prošel Ježíškovu cestu a prožil spoustu hezkých chvil.

24.09.2014 Události No Comments

Adventní a zimní čas

Adventní čas jsme zahájili Čertovskou školkou. V našem peklíčku jsme s pomocí čertíka “Kožíška” a čertovského kalendáře s pekelnými úkoly odpočítávali dny, které nám zbývají do tradiční společné Mikulášské nadílky, na které jsme se všichni v hojném počtu sešli v krásném prostředí Frišovy vily. Vůbec jsme se nebáli, protože čerti se za tu dobu stali našimi kamarády a my zjistili, že s nimi jsou žerty :-)
Předvánoční čas pak provoněl školku vůní pečených perníčků, adventních jablíčkových svícnů, ovocných vrkočů, františků a samozřejmě jehličí. Byl to čas radostného těšení na Ježíška, zpívání koled, vyrábění ozdob, adventních věnců i přáníček pro naše rodiče, čas všelijakých vánočních tradic a zvyků. Aby nám to všechno do Vánoc rychle ubíhalo, odpočítávali jsme čas perníkovým adventním kalendářem, který pro nás paní učitelky upekly.
Společně jsme se opět vypravili do divadla na “Pohádku o Vánocích” i na předvánoční náměstí, kde jsme si na adventních trzích prohlédli jesličky, zazvonili na zvonečky štěstí a pochutnali si na voňavých trdelnících.
Aby našemu Kulihráškovi nebylo o vánočních prázdninách ve školce smutno, ozdobili jsme mu v ateliéru vánoční stromeček a těšili se, zda pod ním nechá Ježíšek nějaké dárečky.
Zimní čas jsme prožili s novou kamarádkou Sněhovou královnou a kamarádem sněhulákem Kouličkou. A přes to, že venku byla letos zima velmi mírná, my jsme si ji v Ledovém království užili. Povídali jsme si o zimním počasí, o přírodě a zvířátkách v zimě, o zimních sportech a radovánkách, o zdraví a zdravém jídle. Užili jsme si “vločkový den”, prováděli jsme experimenty s vodou, sněhem a ledem, a když jsme měli na pár dní štěstí a venku napadl skutečný sníh, stavěli jsme na školkové zahradě sněhuláky. Abychom nemarodili a načerpali sílu, vyráběli jsme si vlastní ovocné fresh džusíky a začali jsme také navštěvovat solnou jeskyni.
V únoru jsme si připomněli masopustní období a zvyky, pekli koblihy a společně jsme se vypravili na velký karnevalový rej do Domu pohádek. Naši předškoláci také navštívili divadelní představení “Pan Pozdraveníčko.”

24.09.2014 Události No Comments

Jarní probouzení

Jaro se letos ohlásilo velmi brzy, zimu Moranu jsme utopili, příroda se začala probouzet a i my jsme návrat sluníčka přivítali slavnostně ve žlutých tričkách a s kytičkou do naší ateliérové zahrádky. Jarní program byl velmi bohatý, a tak jsme pilně pracovali, tvořili a učili se, abychom mohli rodiče potěšit při četných setkáních a příležitostech. Nevynechali jsme opět trochu kultury a navštívili divadelní představení “O kohoutkovi a slepičce” a zazpívali si při “Hodině zpěvu” s Jaroslavem Uhlířem.
Už v předvelikonočním týdnu jsme měli plné ruce práce, učili jsme se hodovačky, pekli a zdobili jsme perníková vajíčka a zajíčky, pekli beránky ze slaného těsta, tvořili z terakoty i hlíny, vyráběli zajíčky a kuřátka do zelené travičky a společně si užili velikonoční stopovačku se sladkou nadílkou.
Ani v každoroční Čarodějnické školce jsme nezaháleli a poctivě se připravovali na tradiční společný Čarodějnický slet a přezkoušení kouzelnických dovedností. Dny jsme odpočítávali čarodějnickým kalendářem, krátili si je čtením příběhů o malé čarodějnici, učili se vařit lektvary, poznávat léčivé i jedovaté byliny, trénovali svou obratnost při létání na koštěti, svůj jazýček jsme potrápili všelijakými kouzelnými zaklínadly a zaříkadly, a ani své čarodějnické pařátky jsme nenechali odpočívat.
Společně s našimi rodiči jsme se sešli nejen při čarodějnickém reji, ale i při brigádničení na školkové zahrádce. Velmi hezký a milý byl i víkendový rodinný den na Farmě Moulisových v Nezvěsticích, kde jsme jezdili na koních, krmili kůzlátka i jehňátka, učili se dojit, vyrábět máslo, kosit obilí i mlít z něj mouku. Oslavili jsme tak všichni společně Den matek i Den rodin a ještě ke všemu jsme získali farmářský výuční list :-)
Před závěrem školního roku se naše školka proměnila v indiánskou vesnici, kde to opravdu žilo, jako na divokém západě :-) Za bedlivého dohledu naší kamarádky, indiánky Bílé holubice, jsme vyráběli čelenky, indiánské obleky, šperky, lapače snů, tomahavky, teepee, totemy, učili se rituální tance kolem ohně i indiánskou řeč. Navšívili jsme i opravdovou indiánskou rezervaci, kde jsme si zajezdili na koních, stíleli z luku, rýžovali zlato i lovili bizony.
Se školkou i kamarády jsme se pak rozloučili při závěrečné zahradní Indiánské slavnosti, kde jsme si užili spoustu indiánských radovánek, grilování i indiánskou tombolu.

20.06.2014 Události No Comments

LÉTO 2014 V KLÍČKU

LETNÍ PRÁZDNINOVÁ ŠKOLKA 2014 je otevřena v těchto týdnech:
7. - 11. 7.
14. - 18. 7.
21. - 25. 7.
18. - 22. 8.
Na vaše děti čeká letní dobrodružství s kamarádem vodníkem Pepíčkem, spousta zábavy, tvoření, sportování i výletů. Pokud byste chtěli svým dětem zpestřit prázdninové týdny a třeba si vyzkoušet, jak to v naší školce chodí, neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na vás i vaše děti :-)

21.02.2012 Události No Comments

Vesmírné putování

Naši malí i velcí kosmonauti se v polovině listopadu vydali na svou první velkou vesmírnou cestu. Než jsme společně odstartovali, zazpívali jsme si naši šmoulí raketovou písničku a ve šmoulím kině viděli, jak se i z našich modrých kamarádů stávají astronauti.
Mezitím se naše zahrada proměnila v temný vesmír se spoustou zářivých hvězdiček, které dětem značily cestu k jednotlivým planetám. Na těch děti potkaly Večernici, Marťana, Šmoulu, Rytíře , Čerta i Hvězdáře, u kterého ze získaných hvězdiček společně poskládaly měsíční obrázek. Po hladkém přistání pak všichni velcí i malí šikulové vyráběli v našem ateliéru z přírodních materiálů své Marťánky a za odměnu si na závěr pochutnali na dobrotách z kuchyní našich maminek.